| Fotky | Naše cesty | Odkazy | Fritz | Dokola |

aktualizace: 28.08.2004


.: 2nd Prag Anual Dirty Dozen MTB Ride :.

 

 .: konalo se 15.8.2004 | Fotky >>>

Letos byla akce charakterizována nižší účastí. Bylo nás 7. Kromě mě ještě dvě české duše a jinak cizinci měli převahu. USA, Austrálie, Kanada.

Již tradiční začátek na Náměstí z Jiřího z Poděbrad s tradičním zpožděním organizátora. Vyrazili jsme pěšky, protože nařízení je třeba dodržovat a v parku na Jiřáku se přeci nesmí na kole.

Hospody většinou otvírají až v 11 a tak jsme zhruba po 7 minutách jízdy k první hostě neuspěli. Až ta druhá byla otevřená a Kozel to jistil. Teplo sluníčko, dobrá nálada. Co víc si přát?

Další směr na Vyšehrad přes „Nuselák“. Tam se také teprve otvíralo v bufiku, ale paní viděla kšeft a byla vstřícná. Pivko a párek a na nebi mraky. Poněkud krkolomnou cestu dolů k vodě na náplavku k Tančícímu domu. Trochu krátká trasa na třetí pivo.

Palackého most nám dovolil překonat Vltavu suchou nohou. Po nábřeží jsme pokračovali směrem na Kampu. Tam jsme krátce obdivovali krávy, tedy ty sádrové co je ničí vandalové a rychle jeli do beer shopu. Pak ještě domnělá lenonova zeď a povinné foto – nic nestačilo, že jsem se snažil vysvětlit, že lenonovka je jinde – a opět oblíbený výjezd na Petřín. Byl to největší kopec na trase a zas dal všem zabrat. Bohužel pod rozhlednou plánovaná zastávka se nekonala. Moc lidí a žádná nabídka ……. Jelo se dál. Do Střešovic. Zde obědová hospa Markéta. Nedoporučuji! Prostě mi to nesedlo a myslím, že nikomu. Špatný personál, mdlé jídlo a vůbec asi nejhorší zážitek dne.

  

Po špatném obědě jsme se prosmekli mezi Vojenskou nemocnicí a  Břevnovským klášterem do Obory Hvězda. U letohrádku byla zastávka, kde se mělo konzumovat pivo nakoupené v beer shopu. Jsem vynechal a kabonil se na nebe, které bylo zatažené a hrozilo nějakým tím deštěm. Ve Hvězdě byla ještě MTB vložka s hupem. Každý si ho asi 5x projel. Docela oživení -  vyblbli jsme se.

Dost legrace, dolů do Liboce přes Evropskou do Šárky. Pokračovali jsme MTB částí, kdy jsme jeli po obvodu šáreckého údolí, lesem, pěšinou až do Nebušic. Pak dolů do Divoké šárky. Tam byl zase kiosek. Sil ubývalo a tak jsem limonádoval. Jsem nevěděl, že české slepice umí taková veliká lejna. (pozor na foto >>>)

Pokračovali jsme podél Šáreckého potoka až do Lysolajů a do Bubenče ze zadu do Stromovky. Vedle zchátralé Šlechtovy restaurace byla zahradní restaurace, kde odpočívalo mnoho „inlajnistů“. K odpočinku hrál a zpíval na kytaru nějaký umělec. Pak ho vystřídal zvukař a bylo to o fous lepší.

Opustila nás Kanada a Austrálie. Zbyli jsme jen 4. Zpět skrz Stromovku do Troje. Zde jsem prvně viděl vodní kanál pro kanoisty. Hezké, hezké – mokré. Tramvajovým mostem zpět do Holešovic. Stánek Pod kaštany a na Hlávkův most a ulicí Na Florenci, Dlážděnou a Jindřišskou na Václavák.

Vinohradská, Italská a Riegerovy sady – zahradní restaurace. Velice příjemné posezení  v zahradní restauraci ukončilo naši spanělou jízdu. Zhodnocení prohlédnutí fotek ve foťáku.


Trochu telegrafické zaznamenání trasy nechť je alespoň upomínkou a záznamem tohoto druhého ročníku. Byl řekněme již standardní, vedl opět zajímavými místy a pro mě byl opět poučný jak vidí cizinci Prahu. Škoda, že největším dobrodružstvím byla rozbitá flaška od piva v beer shopu.

Hlavně, že  už zvládám tu zkratku  - 2ndPADDMTBR. adam

 | nahoru |
 
© 2004 Dokola.cz