| Fotky | Naše cesty | Odkazy | Fritz | Dokola |

aktualizace: 22.07.2006


.: Itálie - Toskánsko :.

cesta uskutečněna 1.7. - 9.7.2006
 :: 1.7. 2006 ::
Odjezd v 16 hodin. Klasika. Pankrác pod Motokovem, pěkné počasí. Markét se tvářila statečně, Dana též a Tomáš vypadal spokojeně. Doufám, že tomu bude i v neděli, kdy zájezd končí.

Vše v režii CK Adventura. Bez souhlasu CK přepisuji část textu a program:

ITÁLIE NA KOLE

Itálie je země, která již odedávna přitahovala cestovatele nejen pro svoji obrovskou historickou a přírodní pestrost, ale také pro svůj životní styl, víno a skvělé jídlo. Nabídne vám snad vše, co si můžete přát. Od zasněžených velehor k nekonečným písečným plážím zalitým sluncem, od jedinečných starověkých památek, přes skvosty renezance, až k zapomenutým kamenným vesničkám ukrytým v horách.
Do této jedinečné země jsme pro vás připravili sérii zájezdů - od etapového putování z kempu do kempu s doprovodem autobusu, až po hvězdicové výlety z jednoho nebo dvou míst, kdy můžete kdykoliv poznávací program zaměnit za odpočinek a relaxaci. Naše ubytovací zařízení, apartmány, hotely nebo kempy se obvykle nalézají u moře, nebo jsou alespoň vybaveny bazénem či jinou možností koupání.
 

1. – 2. Odpolední odjezd z ČR, přejezd do Itálie na pobřeží Tyrhénského moře poblíž městečka Cecina, ubytování, koupání, relaxace.
3. Certosa di Pisa (barokní klášter), cyklovýlet podél řeky Arno do Pisy  (náměstí Zázraků, šikmá věž), alternativně horskou stezkou přes pohoří Monte Pisano (25–50 km).
4. Výlet do Apuánských Alp, na kole z Castelnuova di Garfagnano horským údolím Turrite (45 km).
5. Voltera (jedno z nejstarších center etruské civilizace), na kole krásnou toskánskou krajinou do St. Gimignana  (středověké město na kopci mezi olivovníky a vinicemi) (40–55 km).
6. Populónia (staré etruské město ze 7. stol. př. Kr.), cyklovýlet na poloostrově, koupání, nebo fakultativní výlet na ostrov Elba (20–60 km).
7. Massa Marittima (perla románské architektury), cyklovýlet "kovonosným pohořím" (Colline Metallifere) v oblasti opatství San Galgano (40–60 km).
8. – 9. Volno, koupání a relaxace, individuální výlety; podvečerní odjezd, návrat do ČR v dopoledních hodinách.
 

 :: 2.7.2006 ::
Zdravime vsechny ctenare Dokola! Je vedro, kemp standard. Zitra prvni etapa od 45 Km. Zdravi T. a M.
No tak zde velice krátká a nic neříkající zpráva. Pozorný a vnímavý čtenář si odvodí, že naše dvojice značně znavena dorazila spolu s výpravou se značným zpožděním.
:: 3.7.2006 :: 17:40
První etapa 40 km hotova v pohode. Teplota 35 stupnu ve stinu. Market se prekonava. Toskanske vnitrozemi je malebne, ale velky provoz a mraky turistu. Zitra Pisa. T.
Ano Markét nepřekvapila, věřil jsem jí. To množství turistů mě naopak překvapilo. PISA je památkami narvané město. Bude to jistě zážiteček. šikmák, katedrála a další ..... S Tomem jsme tam už byli. Ale co ....

On-line přechází do off-line. Je to smutné. Příliš mnoho akcí v jeden termín. Že nebudu během pobytu v Kořenově mít čas na nic, kromě dětí se vyplnilo do puntíku. Dnes 9.6., jsme se vrátili, děti už spí a tak to rychle doháním. Příště to vyjde snad lépe.
:: 4.7.2006 :: 17:46
Kemp Marina di Bibbone, dnes jen 19 Km, sikma vez je na poradnik, tak bohuzel. Jime porad zasoby z Prahy, prakticky z Cech vydrzi vse jen vino nam jiz dochazi. T.
Že Markét tolik pije víno jsem netušil. Pisa je příliš turistické místo, přesto doporučujeme.
:: 5.7. 2006 :: 21:17
44 Km v kopcovitem vnitrozemi.Market se prekonava.Navsteva historickych mist Masa Marittimaa SanGalango.Kola zatim v pohode uz mame 130 Km. Zitra Elba. T.
To dělá to víno. Kopce jsou kořením cyklistiky. Snad se z Markét stane opravdová cyklistka........
:: 6.7. 2006 :: 17:24
Dnes Elba Porto Ferao bez kola. Dokonce trochu sprchlo a je dost vichr.Rada veci stejna jako pred 7 lety. Zitra na kole nekam do hor. T.
Elba se nemění. Zůstává stále stejně krásná.
:: 7.7. 2006 :: 18:53
Dnes posledni kolo. horska premie 40 Km a 600 vyskovych metru. Celou noc byla boure a lijak. Stan v pohode. Dnes Apuane Alpy. Zitra uz jen koupacka. T.
Stan je značky Hanah a typ to je Troll-S. Ani já na něj nedám dopustit. Lehký, jednoduchý na postavení a jak ukazuje praxe opravdu odolný proti živlům .....
:: 8.7. 2006 :: 19:23
Posledni SMS. Dnes jen koupani a pousteni draka. Odjezd v 16 v Praze zitra v poledne. Zasoby nam vysly presne, prazdne misto vyplneno vinem. Arivederci! T.
Zde se ukazuje ta letitá zkušenost cestovatele. ani gram na víc, vše přesně vyměřené a zpět? Žádné krámy a laciné suvenýry. Víno! to se nikdy neokouká.
:: 9.7. 2006 9:19
Vice informaci dodatecne. Uz jsme v Cechach a doma asi v poledne. T.
Já osobně se moc těším.
 :: Povídání zde >>
| nahoru | Dokola |
© 2006 Dokola.cz