| Dokola |

Klínovec 2010


Sobota 6.3.

Jako příjezdovou cestu jsem zvolil teplickou dálnici do Lovosic a pak silnici č.15 do Mostu, kde se mění na č. 13 do Chomutova.  Odtud jsme vzhledem k počasí, kdy napadlo čerstvě cca 20 cm sněhu, zvolili riskantní variantu silnicí č. 7 a č. 223 což už je vysokohorská cesta. Zvládli jsme to bez řetězů,ale dalo se to srovnat  s nejhorším úsekem na Pomezky.

Dojeli jsme dobře okolo 17. Hodiny. Apartmány jsou novostavba z roku 2009, tedy fungláč. Jednalo se o 1+kk cca 40 m2. Ikeovsky a tedy docela levně a poměrně neprakticky zařízená místnost s laminátovou podlahou, lednicí a dvouvařičem. Našim účelům posloužila docela dobře, ale absence místnoti navíc byla znát.

Láďa dorazila s rodinkou okolo půl sedmé a protože agentura přes kterou jsme to měli celé zařízené nefungovala správně, museli čekat ještě asi hodinu na ubytování. Večeře, hry a na kutě. Tím byl  program prvního dne naplněn.

Neděle 7.3.

Ráno nás probudilo sluníčko. Přivezli jsme si krásné počasí...... V půjčovně vybavení si Jula koupil lyžařské brýle za 450 Kč na Toničku už neměli.

Taky jsme objednali školku s individuální výukou pro dvě děti, 2 hodiny. 1000 Kč. Museli jsme hejbnout kostrou, protože bylo nutné se jít najíst a pak vzít lyže a vrátit se před půjčovnu. Děti byly odvezeny do školyčky a učitelka se jmenovala Mirka. První opravdu dobrá učitelka. Julu dokázala naučit za jednu lekci základy lyžování do té míry, že od té doby jezdil sám.

Po lyžovačce domů, jídlo a návštěva apartmánu u Ládi. Ten byl lépe a vkusněji vybaven ovšem na úkor volného prostoru.

Pondělí  8.3.

A zase na kopec. Ne hned ráno, nýbrž po vydatné snídaňo-obědu. Cesta, přesto, že krátká není ideální, protože vede po silnici a pak je zkopce. Jula jezdil na vleku zdarma ve školyčce a Tonka s Mílou na velkém vleku. Párkrát spadla a tak se vrátila taky na malý vlek. Večer po návratu Marka, který měl v neděli koncert v Praze a tak tam s námi nebyl, se konala utopencová párty u nás v pokoji.

Úterý 9.3.

Po dopoledním ježdění a odpoledním odpočinku jsme jeli celých 200 metrů autem do hodelu Nástup, kde je bazén. Zde došlo u Juli k další premiéře – naučil se plvat!

Středa 10.3.

Počasí se zhoršilo. Jeli jsme na Boží dar. Zde snowtubing Tonka Jula a Míla po 5 jízdách.

Pak lyžování. Slunko, ale velký vítr. Mě již blbě.Odpoledne identifikována horečka 38,5 – 39,2. Od toho to okamžiku se mě neptejte......

 

 Čtvrtek 11.3. - Pátek  12.3.

Respektive středeční odpoledne, čtvrtek a pátek byly dny které jsem trávil v posteli s horečkou. Míla s dětma „odnesla“ plný úvazek. Dopoledne nějak přečkali doma, pak se po zlevnění jízdenek vydali na kopec. Jezdili vždy  asi tři hodiny do úplného vyčerpání dětí. To jsem jim šel naproti pro lyže.

Čtvrteční dopoledne bylo obohaceno kaviárovou snídaní se šampaňským opět beze mě. V pátek si zpeštřili program druhou návštěvou bazénu, kdy se tam jelo opět autem, avšak jelo se tentokrát ládiným autem, protože naše bylo pod ledem. Na přání Míli vás informuji, že u bazénu byl bar.

 

Sobota 13.3.

Odjezdový den, mě se udělalo natolik dobře, že jsem byl schopen odnosit věco do auta a odřídit domů. Ikdyž dobře je slabé slovo. Bral jsem pak volno ještě do úterý.

Cesta byla zamračená, avšk zajímavá, protože jsme se v této části republiky vyskytovali poprvé.

Podtrženo sečteno, ušlo to. Moje hodnocení  je ovšem zkraslené, protože to chřpkové onemocnění (diagnostikoval jsem se sám) mi dalo zabrat a moc pozitivních pocitů tam tedy nebylo. Ale je třeba myslet pozitivně a tak budiž zaznamenáno, že na tomto výletu se naše děti naučily definitivně lyžovat (Tonka 5,45 let a Jula 3,47 let) a Jula navíc překonal strach z vody  a začal se učit plavat.

Ubytování dobré, ale chodit do třetího patra a bydlet v jedné místnosti s dvouvařičem a laminátovou podlahou? Asi stárnu ..... Jinak drobnosti ohledně organizace (týkalo se hlavně Ládi) a informací o úklidu, který měl být v ceně, ale nakonec se po nás chtělo uklízet mi napovídali, že s touto agenturou já už příště nechci nic mít ......

Hodnocení budiž rozděleno na lyžovačka 90% a ubytování a celkový dojem 60%.

 

 
 

| Nahoru | Dokola |

© 2010 Dokola.cz